Recept: romige pompoensoep met zoete aardappel
http://OnsKookboek.com
Maak deze lekker dikke pompoensoep met zoete aardappel en serveer met zelf gemaakte 'crème fraîche', zodat je jezelf snel zal verwarmen op koude winteravonden.
Voorbereidingstijd 15 minuten min
Bereidingstijd 55 minuten min
Totale tijd 1 uur uur 10 minuten min
Gang Soep
Keuken Glutenvrij, Klassiek
- 1 grof gesneden ajuin
- 1 pompoen: niet schillen halveren, zaadjes eruit schrapen en in 2.5 cm kubusjes snijden
- ½ kilogram zoete aardappelen: niet schillen en in 2.5cm dikke ringen snijden
- 60 ml olijfolie
- 1 theelepel kaneelpoeder
- ½ theelepel geraspte nootmuskaat
- 1500 ml groentebouillon of net zoveel tot alle groenten onder staan
- 125 ml marsala wijn of witte porto of Madeira wijn of droge sherry of chinese rijstwijn of fino Niet alcohol liefhebbers of Budget kokers kiezen vers geperst citroensap naar smaak, dus toevoegen na het pureren
- versgemalen zwarte peper
- rotszout of zeezout naar smaak
Voor de karnemelk kaassaus/kaaspuree: dubbel zoveel karnemelk dan kaas
- 125 gram goedkoop overschotje van kaas Cheddar is een aanrader!, verkruimeld of in stukjes gesneden
- 250 ml karnemelk
Oven voorverwarmen op 200 graden.
Neem een ingeoliede bakplaat, vul met de stukken pompoen, ajuin en zoet aardappel, giet er de olijfolie over, kruid met kaneel en nootmuskaat en laat minstens een 3 kwartier roosteren in de oven tot alle ingrediënten zacht gegaard zijn.
Doe de geroosterde groenten in een soeppot, voeg de bouillon toe en pureer flink lang met een staafmixer.
Werk je liever met een blender, laat de geroosterde groenten dan eerst wat afkoelen. Doe de helft van de groenten in een blender met een halve liter bouillon en pureer. Giet in een soeppot. Herhaal met de rest van de groenten en weer een halve liter bouillon. Giet de rest van de bouillon in de blender: mix zodat de blender "gekuist wordt" en giet alles in de soeppot.
Voeg de wijn toe, proef en kruid met peper en zout. Voeg meer water of bouillon toe als de soep te dik is naar jou mening.
Pureer in een propere blender de karnemelk met de kaas tot puree.
Serveer deze pompoensoep met zoete aardappel naast een kommetje kaas crème fraîche.