Meet ½ liter melk af en giet er de vette room bij.
Doe in een sauspannetje met dikke bodem en breng aan de kook, samen met het vanillestokje dat je eerst overlangs in 2 hebt gesneden en de zaadjes hebt losgeschraapt (zowel de zaadjes als het stokje gaan bij in de melkroom).
Neem een aparte kom waarin je de eierdooiers los klopt met een handgarde.
Voeg de suiker bij de eierdooiers en klop goed door elkaar. Het is niet de bedoeling dat je het eigeel wit klopt: als je geen suiker meer ziet heb je genoeg geroerd.
Voeg er dan de maïzena aan toe en klop goed door elkaar totdat je geen bloem noch klonters ziet.
Als de melkroom kookt, zet je het vuur lager en haal je de vanillestokjes eruit.
Giet een klein beetje (ongeveer 1/5de) van de warme melk in de kom met de eierdooiers en roer even los.
Giet het eierdooiermengsel terug bij de rest van de melk en breng onder voortdurend roeren terug aan de kook totdat het mengsel begint in te dikken zoals mayonaise. Draai dan direct het vuur uit.
Giet je vanillepudding in kommetjes of in 1 grote kom en werk af met speculoos, petit beurre koekjes, roer er rozijnen of banaan door en/of rasp er je favoriete chocolade over.